Dzień Wspólnoty w Parafii Św. Jadwigi Śląskiej

Dzień Wspólnoty w Parafii Św. Jadwigi Śląskiej

,…A społeczność nasza jest społecznością z Ojcem i z Synem jego, Jezusem Chrystusem…”(1J 1:3)

Niedziela 25 czerwca 2023r. była Dniem Wspólnoty wszystkich Sióstr i Braci w wierze
w Parafii św. Jadwigi Śląskiej w Legnicy.
Po każdej mszy chętni Parafianie mogli spotkać się, porozmawiać, pobyć razem, aby się lepiej poznać i stworzyć prawdziwe więzi Dzieci Bożych.

Niewątpliwie pomocne w tym dziele okazały się pyszne ciasta, słodycze i owoce, kawa, herbata, zimne napoje przygotowane przez członków Rady Parafialnej. Dzieci mogły liczyć na warsztaty plastyczne, odbywały się rodzinne rozgrywki w tenisa stołowego w parafialnej świetlicy ,,Barce”.

W Kawiarence pod Bożą Chmurką miło było porozmawiać, wspólnie spędzić czas. Wsparciem dla zainteresowanych służyła też Pani diabetolog. Idąc za słowami Pisma Świętego: ,,Bądźcie jedni dla drugich uprzejmi, serdeczni, odpuszczajcie sobie wzajemnie, jak i wam Bóg odpuścił w Chrystusie” (Ef 4:32), wszyscy doświadczyliśmy miłej i rodzinnej atmosfery, do czego z pewnością przyczyniło się ,,zadanie” nałożone przez Księdza Proboszcza na parafiankażdy miał poznać 3 nowe osoby. Początkowo trudno było się niektórym przełamać, ale kiedy pękły lody podgrzewane promieniami słońca (bo pogoda dopisała), panowała wyjątkowo sympatryczna atmosfera.

Konstatacja po Dniu Wspólnoty? ,,Przeto, póki czas mamy, dobrze czyńmy wszystkim,
a najwięcej domownikom wiary”
, jak poucza List do Galatów (Gal 6:10) Dzień Wspólnoty z pewnością zapisał się miło w naszym parafialnym życiu, mamy nadzieję, że przyniesie owoce w postaci zacieśnienia się więzów przyjaźni, życzliwości, jedności naszej Wspólnoty w Panu. Sądzimy, że to dobra praktyka, którą będziemy powtarzać w przyszłości, mając nadzieję na powiększanie się naszej Parafialnej Rodziny, do której przyjmiemy wszystkich z życzliwością i miłością, kierując się słowami ,,Gościnności nie zapominajcie” (Hbr 13:2).

Mój facebook