
KOMUNIKAT PROBOSZCZA
Legnica, 17.05.2026 r.
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Drodzy Parafianie!
28 czerwca 2009 r. odbyła się moja instalacja na proboszcza parafii pod wezwaniem św. Jadwigi Śląskiej w Legnicy. Przybywałem w nowe środowisko z nadzieją, że towarzyszyć mi będzie błogosławieństwo z nieba na czas wyznaczony przez Bożą Opatrzność. Wielokrotnie powtarzałem, że mogę tu pozostać do śmierci, ale jeśli wola Boża będzie inna, to przyjmę ją z pokorą i posłuszeństwem. I po 17 latach przyszło mi zdać egzamin z posłuszeństwa. Na prośbę Biskupa Legnickiego 31 maja br. mam się z Wami pożegnać, aby od 1 czerwca objąć probostwo parafii pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbego w Bogatyni. Przez miesiąc nasza parafia pozostanie bez urzędującego proboszcza. To trudna próba, ale w liście na Niedzielę Dobrego Pasterza nasz Biskup informował o trudnościach, jakie przeżywa diecezja. Ufamy Bogu i na Jego łaskę liczymy.
Chciałbym każdego z Was prosić o wybaczenie mi wszelkich błędów. Za wszystko, czego było z mojej strony za mało, albo za dużo – serdecznie przepraszam. Dziękuję za wszelkie dobro, które od Was otrzymałem. Za każdą chwilę radości czy smutku, którą przeżywaliśmy razem. I zapewniam, że nigdy nie dam sobie wyrwać Was z mego serca. Liczę na Waszą modlitwę i o swojej zapewniam. Choć Bogatynia jest trochę daleko, ale tu kilometry się nie liczą.
Z kapłańskim błogosławieństwem
Wasz proboszcz
Ks. Wiesław Walendzik
