=K A L E N D A R I U M D U S Z P A S T E R S K I E=
- TYDZIEŃ MODLITW O TRZEŹWOŚĆ NARODU
11 II (6. Niedziela w ciągu roku) – NMP z Lourdes
podczas każdej Mszy św. – NAMASZCZENIE CHORYCH
rozpoczęcie nowenny za wstawiennictwem św. Franciszka i Hiacynty Marto
- rocznica święceń biskupich Biskupa Legnickiego Andrzeja SIEMIENIEWSKIEGO
- 7.40 – GODZINKI O NIEPOKALANYM POCZĘCIU NMP
- 11.30– WYPOMINKI ROCZNE I RÓŻANIEC ZA ZMARŁYCH
12 II (poniedziałek)
urodziny Anny WIĘCŁAW
- 17.30– RÓŻANIEC
13 II (wtorek)
- 17.30– RÓŻANIEC
- 18.00 – NABOŻEŃSTWO DO ŚW. JADWIGI – ZA MAŁŻONKÓW
po Mszy św. o g. 18.00 – DEKORACJE WIELKOPOSTNE
OKRES PRZYGOTOWANIA PASCHALNEGO
KWARTALNE DNI MODLITW O DUCHA POKUTY I DOBRE ODPRAWIENIE REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH
14 II (Środa Popielcowa) – św. Cyryl i Metody; św. Walenty
Msze św. – g. 9.00 16.30 (dla dzieci) 18.00
- 17.30– RÓŻANIEC
- 18.00 – NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY
15 II (czwartek) – bł. Michał Sopoćko
- 17.00–ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU (SPOWIEDŹ)
- 17.30– RÓŻANIEC
16 II (piątek)
DZIEŃ MODLITWY I POKUTY ZA GRZECHY WYKORZYSTANIA SEKSUALNEGO MAŁOLETNICH
- 16.00 –PRÓBA DLA DZIECI ROCZNICOWYCH
- 16.30 –DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI
- 17.30 –DROGA KRZYŻOWA
- 19.00 –DROGA KRZYŻOWA DLA MŁODZIEŻY
17 II (sobota)
imieniny Biskupa Seniora Zbigniewa KIERNIKOWSKIEGO
- 10.00– I SPOWIEDŹ ŚWIĘTA
- 15.00– KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – I SPOWIEDŹ ŚWIĘTA
- 17.30– RÓŻANIEC
18 II (1. Niedziela Wielkiego Postu)
- 7.40 – GODZINKI O NIEPOKALANYM POCZĘCIU NMP
- 11.30– WYPOMINKI ROCZNE I RÓŻANIEC ZA ZMARŁYCH
- 17.00– GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM
podczas Mszy św. o g. 18.00 – OBRZĘD PRZEKAZANIA MODLITWY PAŃSKIEJ (WRĘCZENIE MODLITEWNIKÓW) DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA
19 II (poniedziałek)
urodziny Elwiry FLEJSZER
- 17.30– RÓŻANIEC
20 II (wtorek) – św. Franciszek i Hiacynta MARTO
- 17.30– RÓŻANIEC
- 18.00– NABOŻEŃSTWO DO ŚW. JADWIGI – ZA RODZICÓW I DZIECI
21 II (środa) – św. Piotr Damiani
- 17.30– RÓŻANIEC
- 18.00 – NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY
po Mszy św. o g. 18.00 – SPOTKANIE MODLITEWNE
22 II (czwartek) – Katedra św. Piotra
- 17.00–ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU (SPOWIEDŹ)
- 17.30– RÓŻANIEC
23 II (piątek) – św. Polikarp, bł. Stefan Frelichowski
- 16.00 –PRÓBA DLA DZIECI ROCZNICOWYCH
- 16.30 –DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI
- 17.30 –DROGA KRZYŻOWA
- 19.00 –DROGA KRZYŻOWA DLA MŁODZIEŻY
24 II (sobota)
- 17.30– RÓŻANIEC
25 II (2. Niedziela Wielkiego Postu – AD GENTES)
- 7.40 – GODZINKI O NIEPOKALANYM POCZĘCIU NMP
- 11.30– WYPOMINKI ROCZNE I RÓŻANIEC ZA ZMARŁYCH
po Mszy św. o g. 12.00 – SPOTKANIE FORMACYJNE ŻYWEGO RÓŻAŃCA
- 17.00– GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM
26 II (poniedziałek)
imieniny Mirosława STODULSKIEGO
- 17.30– RÓŻANIEC
27 II (wtorek) – św. Grzegorz z Nareku; św. Gabriel od MB Bolesnej
37 r. śmierci Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie
- 17.30– RÓŻANIEC
- 18.00 – NABOŻEŃSTWO DO ŚW. JADWIGI – ZA BABCIE I DZIADKÓW ORAZ WNUKI
28 II (środa)
- 17.30– RÓŻANIEC
- 18.00 – NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY
po Mszy św. o g. 18.00 – SPOTKANIE MODLITEWNE
29 II (czwartek)
rozpoczęcie nowenny za wstawiennictwem św. Dominika Savio
- 17.00–ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU (SPOWIEDŹ)
- 17.30– RÓŻANIEC
po Mszy św. o g. 18.00 – GODZINA ŚWIĘTA
1 III (I piątek) – św. Eudokia
NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”
przed południem – ODWIEDZINY CHORYCH
- 16.00 –PRÓBA DLA DZIECI ROCZNICOWYCH
- 16.30 –DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI (SPOWIEDŹ)
SPOWIEDŹ
- 17.30 –DROGA KRZYŻOWA(SPOWIEDŹ)
- 19.00 –DROGA KRZYŻOWA DLA MŁODZIEŻY
2 III (I sobota) – św. Agnieszka z Pragi
- 8.00–RÓŻANIEC WYNAGRADZAJĄCY NIEPOKALANEMU SERCU NMP
– NABOŻEŃSTWO DO NIEPOKALANEJ KRÓLOWEJ POKOJU
- 9.00– Msza św. wynagradzająca za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP
po Mszy św. o g. 9.00 – ROZMYŚLANIE NAD TAJEMNICAMI RÓŻAŃCOWYMI
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE – prowadzi ks. Ryszard PITA
- 17.30– RÓŻANIEC
po Mszy św. o g. 18.00 – NOCNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
- 19.00– ADORACJA WSPÓLNOTY DOMOWEGO KOŚCIOŁA
- 19.30 (Barka)– KATECHEZA DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA
- 20.00 – ADORACJA MŁODZIEŻY
- 21.00 – ADORACJA WSPÓLNOTY ŻYWEGO KOŚCIOŁA NIEPOKALANEJ – KRÓLOWEJ POKOJU
- 22.00 – ADORACJA MĘŻCZYZN (PROWADZĄ NADZWYCZAJNI SZAFARZE KOMUNII ŚW.)
- 23.00– ZAKOŃCZENIE ADORACJI
3 III (3. Niedziela Wielkiego Postu)
- 7.40 – GODZINKI O NIEPOKALANYM POCZĘCIU NMP
- 8.00 – Eucharystia z nauką rekolekcyjną ogólną
- 10.00– Eucharystia z nauką rekolekcyjną dla dzieci
- 11.30– WYPOMINKI ROCZNE I RÓŻANIEC ZA ZMARŁYCH
- 12.00 – Eucharystia z nauką rekolekcyjną ogólną
po Mszy św. o g. 12.00 – ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
- 16.30 – ADORACJA DZIECI
- 16.30 (Barka)– KATECHEZA DLARODZICÓW DZIECI I-KOMUNIJNYCH
- 17.00– GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM
- 18.00 – Eucharystia z nauką rekolekcyjną dla młodzieży
4 III (poniedziałek) – św. Kazimierz
- 9.00 – Eucharystia z nauką rekolekcyjną ogólną
- 15.00– KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
- 16.30– nauka rekolekcyjna dla dzieci i Komunia św.
- 17.30– RÓŻANIEC
- 18.00 – Eucharystia z nauką rekolekcyjną
- 19.30– nauka rekolekcyjna dla młodzieży i Komunia św.
5 III (I wtorek) – DZIEŃ TEŚCIOWEJ
- 8.30– SPOWIEDŹ
- 9.00 – Eucharystia z nauką rekolekcyjną ogólną
- 15.00– KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
- 16.00– SPOWIEDŹ DLA DZIECI
- 16.30– nauka rekolekcyjna dla dzieci i Komunia św.
- 17.00– SPOWIEDŹ
- 17.30– RÓŻANIEC
- 18.00 – NABOŻEŃSTWO DO ŚW. JADWIGI – ZA PARAFIAN I DOBRODZIEJÓW
- 18.00 – Eucharystia z nauką rekolekcyjną
SPOWIEDŹ DLA MŁODZIEŻY
- 19.30– nauka rekolekcyjna dla młodzieży i Komunia św.
6 III (środa) – św. Róża z Viterbo
- 9.00 – Eucharystia z nauką rekolekcyjną ogólną i błogosławieństwo
- 15.00– KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
- 16.30– Eucharystia z nauką rekolekcyjną dla dzieci i błogosławieństwo
- 17.30– RÓŻANIEC I NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY
- 18.00 – Eucharystia z nauką rekolekcyjną ogólną i błogosławieństwo
7 III (I czwartek) – św. Perpetua i Felicyta
- rocznica odejścia do domu Ojca bpa Tadeusza RYBAKA
- 17.00–ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU (SPOWIEDŹ)
- 17.30– RÓŻANIEC
- 19.00(Barka) – ZBIÓRKA LEKTORÓW, MINISTRANTÓW I KANDYDATÓW
8 III (piątek) – św. Jan Boży; św. Beata
DZIEŃ MODLITW W INTENCJI NIEWIAST
imieniny Beaty CICHOCKIEJ i Beaty STODULSKIEJ
- 16.00 –PRÓBA DLA DZIECI ROCZNICOWYCH
- 16.30 –DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI
- 17.30 –DROGA KRZYŻOWA
- 19.00 –DROGA KRZYŻOWA DLA MŁODZIEŻY
9 III (czwartek) – św. Dominik Savio; św. Franciszka Rzymianka
- 17.30– RÓŻANIEC
10 III (4. Niedziela Wielkiego Postu)
rozpoczęcie nowenny za wstawiennictwem św. Józefa Oblubieńca NMP
- 7.40 – GODZINKI O NIEPOKALANYM POCZĘCIU NMP
- 11.30– WYPOMINKI ROCZNE I RÓŻANIEC ZA ZMARŁYCH
- 17.00– GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM
11 III (poniedziałek)
- 17.30– RÓŻANIEC
12 III (wtorek) – św. Alojzy Orione
imieniny Grzegorza FIGIEL
- 17.30– RÓŻANIEC
- 18.00 – NABOŻEŃSTWO DO ŚW. JADWIGI – ZA MAŁŻONKÓW
13 III (środa) – św. Krystyna
- rocznica wyboru papieża Franciszka
- 17.30– RÓŻANIEC
- 18.00 – NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY
WIECZÓR CHWAŁY
14 III (czwartek) – św. Matylda
- 17.00–ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU (SPOWIEDŹ)
- 17.30– RÓŻANIEC
podczas Mszy św. o g. 18.00 – NAMASZCZENIE OLEJEM ŚW. CHARBELA (MODLITWA O ZDROWIE DUSZY I CIAŁA)
15 III (piątek)
- 16.00 –PRÓBA DLA DZIECI ROCZNICOWYCH
- 16.30 –DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI
- 17.30 –DROGA KRZYŻOWA
- 19.00 –DROGA KRZYŻOWA DLA MŁODZIEŻY
16 III (sobota)
imieniny Izabeli ROGOWSKIEJ-FIGIEL
- 17.30– RÓŻANIEC
17 III (5. Niedziela Wielkiego Postu) – św. Patryk
- 7.40 – GODZINKI O NIEPOKALANYM POCZĘCIU NMP
- 11.30– WYPOMINKI ROCZNE I RÓŻANIEC ZA ZMARŁYCH
- 17.00– GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM
18 III (poniedziałek) – św. Cyryl Jerozolimski
- 17.30– RÓŻANIEC
19 III (wtorek) – św. Józef Oblubieniec NMP
Msze św. – g. 9.00 16.30 (dla dzieci) 18.00
- 17.30– RÓŻANIEC
- 18.00– NABOŻEŃSTWO DO ŚW. JADWIGI – ZA RODZICÓW I DZIECI
20 III (środa) – bł. Ambroży Sansedoni
- 17.30– RÓŻANIEC
- 18.00 – NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY
po Mszy św. o g. 18.00 – SPOTKANIE MODLITEWNE
21 III (czwartek) – św. Mikołaj z Flue
- 17.00–ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU (SPOWIEDŹ)
- 17.30– RÓŻANIEC
22 III (piątek)
- 16.00 –PRÓBA DLA DZIECI ROCZNICOWYCH
- 16.30 –DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI
- 17.30 –DROGA KRZYŻOWA
- 19.30 (katedra) –MIEJSKA DROGA KRZYŻOWA
23 III (sobota) – św. Rafka (Rebeka Al-Raves); bł. Metody Dominik Trćka
- 17.30– RÓŻANIEC
24 III (Niedziela Palmowa) – św. Oskar Romero
NARODOWY DZIEŃ ŻYCIA
NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI POLAKÓW RATUJĄCYCH ŻYDÓW
103 r. urodzin Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie
- 7.40 – GODZINKI O NIEPOKALANYM POCZĘCIU NMP
- 11.30– WYPOMINKI ROCZNE I RÓŻANIEC ZA ZMARŁYCH
- 17.00– GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM
25 III (Wielki Poniedziałek)
- rocznica erygowania Diecezji Legnickiej
- 17.30– RÓŻANIEC
26 III (Wielki Wtorek) – św. Dobry Łotr (Dyzma)
DZIEŃ MODLITW ZA WIĘŹNIÓW
- 17.30– RÓŻANIEC
- 18.00 – NABOŻEŃSTWO DO ŚW. JADWIGI – ZA BABCIE I DZIADKÓW ORAZ WNUKI
po Mszy św. o g. 18.00 – SPOTKANIE PRZYGOTOWUJĄCE LITURGIĘ TRIDUUM PASCHALNEGO
27 III (Wielka Środa)
- 16.30 – PRÓBA GENERALNA DLA DZIECI ROCZNICOWYCH
- 17.30– RÓŻANIEC
- 18.00 – NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY
po Mszy św. o g. 18.00 – PRZYGOTOWANIE DEKORACJI ŚWIĄTECZNYCH
=Ś W I Ę T E T R I D U U M P A S C H A L N E=
28 III (Wielki Czwartek) – św. Guntram
- 10.00 (katedra) – MSZA KRZYŻMA
- 19.00 – MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ
ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU (do ~ g. 22.00)
29 III (Wielki Piątek)
ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
- 8.00– LITURGIA GODZIN
ODWIEDZINY CHORYCH
- 15.00– ROZPOCZĘCIE NOWENNY DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
- 17.00 –DROGA KRZYŻOWA
- 18.00 –LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ
ADORACJA GROBU PAŃSKIEGO (do ~ g. 22.00)
GORZKIE ŻALE
30 III (Wielka Sobota)
- rocznica urodzin Biskupa seniora Stefana Cichego
ADORACJA GROBU PAŃSKIEGO
- 8.00– LITURGIA GODZIN
- 10.00; 11.00; 12.00; 13.00– ŚWIĘCENIE POKARMÓW
- 15.00– NOWENNA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
ADORACJA GROBU PAŃSKIEGO
- 21.00 – WIGILIA PASCHALNA
PROCESJA REZUREKCYJNA
31 III (Zmartwychwstanie Pańskie)
- 11.30– WYPOMINKI ROCZNE I RÓŻANIEC ZA ZMARŁYCH
po Mszy św. o g. 12.00 – SPOTKANIE FORMACYJNE ŻYWEGO RÓŻAŃCA
- 15.00– NOWENNA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
- 17.00– NIESZPORY CHRZCIELNE