OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  – 28  V  2023 r.

 1. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która zakończy okres wielkanocny. Za pobożne odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu” można dziś uzyskać odpust zupełny. Podziękowania za uczestnictwo w Nowennie do Ducha Świętego i czuwaniu modlitewnym zakończonym wigilijną Mszą św. o północy. Podziękowania dla dzieci I-komunijnych za „biały tydzień”. Dzięki za kiermasz ciast (zebraliśmy 926,50 PLN) na organizację 10. Legnickiego Biegu Papieskiego.
 2. Dziś Dzień Cierpienia w Intencji Misji. Zapraszam: g. 7.40 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, g. 11.30 – wypominki roczne za zmarłych, po sumie – spotkanie formacyjne Żywego Różańca, g. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego. O g. 17.00 nabożeństwo dziękczynne za dar sakramentu bierzmowania (zapraszam zwłaszcza tych, którzy przyjęli bierzmowanie w tej świątyni).
 3. Od Wspólnoty Żywego Kościoła przyjmijcie Słowo Boże na ten tydzień.
 4. Przez cały miesiąc maryjny zapraszam na nabożeństwa majowe o g. 17.30, a w czerwcu na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa (w niedziele o g. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św.).
 5. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła.
 6. We wtorek nabożeństwo do naszej patronki – św. Jadwigi Śląskiej ofiarujemy za zmarłych.
 7. Siostry Służebnice Przenajświętszej Krwi zapraszają do klasztoru przy ul. Grunwaldzkiej we wtorki o g. 19.00 na spotkanie biblijne, a w czwartki – spotkanie modlitewne.
 8. Na nowennę do MB Nieustającej Pomocy w środę można spisywać swoje intencje do Mszy św. zbiorowej. Po Mszy św. spotkanie modlitewne.
 9. W I czwartek miesiąca– modlimy się za kapłanów, szafarzy, ministrantów oraz o powołania do służby Bożej (biskup Andrzej Siemieniewski obchodzi 38 r. święceń kapłańskich). Tego dnia przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Po Mszy św. Godzina święta, a w Barce – spotkanie ministrantów i lektorów (zapraszam też rodziców). Tego dnia przypada również Dzień Dziecka.
 10. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi w czwartek i piątek od g. 17.00.
 11. W I piątek miesiąca przed południem odwiedziny chorych. Z racji 2-go dnia miesiąca o g. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanej Królowej Pokoju. O g. 19.00 spotkanie formacyjne prowadzone przez wspólnotę Galilea z Jeleniej Góry.
 12. W I sobotę miesiąca o g. 8.30 różaniec, a o g. 9.00 Msza św. jako wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu NMP. Od wieczornej Mszy św. do północy adoracja Najświętszego Sakramentu, która będzie kontynuowana w przyszłą niedzielę od sumy do wieczornej Mszy św. O g. 19.30 katecheza dla kandydatów do bierzmowania. Mszą św. o g. 21.00 u oo. Franciszkanów rozpocznie się nocna pielgrzymka do sanktuarium św. Jadwigi w Legnickim Polu.
 13. W przyszłą niedzielę uczcimy Trójcę Przenajświętszą(ostatnia szansa na przyjęcie komunii św. wielkanocnej). O g. 16.30 – katecheza dla rodziców dzieci I-komunijnych.
 14. Kalendarz liturgiczny:
  • 28 V (niedziela) – bł. Stefan Wyszyński, prymas
  • 29 V (poniedziałek) – NMP Matka Kościoła; św. Paweł VI, papież; św. Urszula Ledóchowska, zakonnica
  • 30 V (wtorek) – św. Jan Sarkander, prezbiter i męczennik; św. Zdzisława; św. Joanna d`Arc
  • 31 V (środa) – Nawiedzenie NMP
  • 1 VI (czwartek) – św. Justyn, męczennik
  • 2 VI (piątek) – MB Łaskawa; św. Erazm, Marcelin i Piotr, męczennicy
  • 3 VI (sobota) – św. Karol Lwanga i towarzysze, męczennicy; św. Jan Grande, zakonnik
 15. Kancelaria parafialna czynna jest po Mszach św. Warto sprawy kancelaryjne zgłaszać telefonicznie (nr: 502 337 658) – można się umówić na dogodny termin. Również z Poradni Rodzinnej można skorzystać po umówieniu się na konkretny termin.
 16. Przypominam o Pogotowiu Modlitewnym(jeśli ktoś potrzebuje wsparcia duchowego może zadzwonić pod nr: 722 106 135), a także o trwającej peregrynacji figurki naszej patronki – św. Jadwigi Śląskiej oraz Parafialnego Różańca (zapisy w zakrystii).
 17. Ofiary imienne na inwestycje złożyć można po  Mszy św. u kwestora lub wpłacić na konto parafialne.
 18. W zakrystii można umówić się na wizytę duszpasterską.
 19. Zachęcam do czytania prasy katolickiej! Propozycje: „Gość Niedzielny” „Niedziela” „Dobre Nowiny” „Trwajcie w miłości” „Mały Gość Niedzielny”. W księgarence można obejrzeć ciekawe książki, filmy, albumy i modlitewniki – do nabycia w zakrystii. Mamy w ofercie „Dzienniczek św. s. Faustyny” – ofiary zasilą fundusz inwestycyjny.
 20. Można zapisywać dzieci do I Spowiedzi i Komunii św. Dzieci muszą mieć ukończone 5 lat, być posłuszne rodzicom, chętnie się uczyć i modlić. Zapisy zakończy udzielenie uroczystego błogosławieństwa 25 VI o g. 10.00.
 21. W poniedziałek i sobotę sprzątamy naszą świątynię – zapraszam do pomocy. Kto nie może przyjść z pomocą – może złożyć „wdowi grosz” na dekoracje, kwiaty czy środki czystości.
 22. Na naszej stronie internetowej (jadwigalegnica.pl) znaleźć można:
  • relacje z wydarzeń w parafii, diecezji i kościele powszechnym
  • zaproszenie na warsztaty pisania ikon (w Caritasie w poniedziałki w g. 16.00-18.00)
  • informacje o letnich koloniach organizowanych przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
  • kalendarium duszpasterskie parafii
  • informacje dla Rodziców kandydatów do bierzmowania i I Komunii św.
  • rozważania ks. Jana Lombarskiego