Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  –  25  VII  2021 r.

 1. Dziś 17. Niedziela w ciągu roku.
 2. Po raz pierwszy obchodzimy dziś Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Dziś też przypada wspomnienie św. Krzysztofa – po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów. Zbierane będą ofiary na środki transportu dla misjonarzy. Na apel naszych biskupów będzie też zbiórka dla ofiar nawałnic i powodzi.
 3. Zapraszam: g. 7.40 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu  NMP, g. 11.30 – wypominki roczne za zmarłych, po sumie – spotkanie formacyjne Żywego Różańca, g. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Litania do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana.
 4. W czasie wakacji Msze św. w niedziele będą o g. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. W dni powszednie będzie tylko Msza św. o g. 18.00.
 5. Przez miesiąc lipiec czcimy Najdroższą Krew Chrystusa Pana.
 6. Nabożeństwo do naszej patronki – św. Jadwigi Śl. we wtorek ofiarujemy za babcie, dziadków oraz wnuki.
 7. Na nowennę do MB Nieustającej Pomocy w środę można spisywać swoje intencje do Mszy św. zbiorowej. Tego dnia przypada wspomnienie św. Charbela – podczas Mszy św. spotkanie modlitewne z modlitwą o zdrowie duszy i ciała (namaszczenie olejem św. Charbela).
 8. 29. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy w czwartek (29 VII). W zakrystii można zapisywać   się do grupy duchowego uczestnictwa. Zakończenie pielgrzymki – 7 VIII (będzie  można pojechać autokarem). Dziś o g. 19.00 w parafii MBKP spotkanie grupy pielgrzymów z Legnicy.
 9. W przyszłą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu od sumy do wieczornej Mszy św.
 10. Kalendarz liturgiczny:
  • 25 VII (niedziela) – św. Jakub Apostoł, św. Krzysztof
  • 26 VII (poniedziałek) – św. Joachim i Anna, rodzice NMP
  • 27 VII (wtorek) – św. Pantaleon z Nikomedii, męczennik
  • 28 VII (środa) – św. Sarbeliusz (Charbel) Makhluf, zakonnik; św. Prochor, Nikanor, Tymon,   Parmenas i Mikołaj
  • 29 VII (czwartek) – św. Marta, Maria i Łazarz, Przyjaciele Jezusa
  • 30 VII (piątek) – św. Piotr Chryzolog, biskup i doktor Kościoła
  • 31 VII (sobota) – św. Ignacy Loyola, prezbiter
  • 1 VIII (niedziela) – św. Alfons Maria Liguori, prezbiter i doktor Kościoła; św. Piotr w okowach; św. Eleazar i bracia machabejscy, męczennicy; św. Wiara, Nadzieja i Miłość, męczennice
 11. Kancelaria parafialna i Poradnia Rodzinna są nieczynne. Sprawy kancelaryjne proszę zgłaszać telefonicznie (nr: 502 337 658).
 12. W zakrystii można umówić się na wizytę duszpasterską.
 13. Ofiary imienne na spłatę kosztów elewacji kościoła można złożyć po Mszy św. u kwestora lub  wpłacić na konto parafialne.  
 14. Przypominam o Pogotowiu Modlitewnym (jeśli ktoś potrzebuje wsparcia duchowego może zadzwonić pod nr: 882 139 631), a także o trwającej peregrynacji figurki naszej patronki – św. Jadwigi Śląskiej oraz Parafialnego Różańca (zapisy w zakrystii).
 15. Zachęcam do czytania prasy katolickiej! Propozycje: „Gość Niedzielny” „Niedziela” „Mały Gość Niedzielny” „Dobre Nowiny” i „Miłujcie się”. W księgarence można obejrzeć ciekawe książki, filmy,   albumy i modlitewniki – do nabycia w zakrystii (są też pamiątki dla kierowców).
 16. W poniedziałek i w sobotę sprzątamy naszą świątynię – zapraszam do pomocy. Kto nie może   przyjść z pomocą – może złożyć „wdowi grosz” na dekoracje, kwiaty czy środki czystości.
 17. W okresie wakacyjnym pamiętajmy o odpowiednim stroju w Domu Bożym oraz o wyłączeniu telefonów.
 18. Na naszej stronie internetowej (www.jadwigalegnica.pl) znaleźć można:
  • relacje z wydarzeń w parafii, diecezji i kościele powszechnym
  • tekst nowenny za wstawiennictwem św. Charbela, św. Ignacego z Loyoli, św. Jana Marii Vianney`a, św. Teresy Benedykty od Krzyża oraz do Przemienienia Pańskiego
  • kalendarium duszpasterskie parafii
  • informacje o letnich koloniach organizowanych przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
  • informacje dla Rodziców kandydatów do bierzmowania i I Komunii św.
  • rozważania ks. Jana Lombarskiego