Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  –  9  I  2022 r.

 1. Dziś święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia. Poświęconą  wodę można wziąć do domu. Zapraszam: g. 7.40 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, g. 11.30 – wypominki roczne za zmarłych, g. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego. Podczas Mszy św. dla młodzieży (g. 18.00) – obrzęd „Effeta” dla kandydatów do bierzmowania (połączony z wyborem świadka bierzmowania).
 2. Dzisiejsza taca inwestycyjna – za każdy dar serca BÓG ZAPŁAĆ! Ofiary imienne złożyć można po Mszy św. u kwestora lub wpłacić na konto parafialne.
 3. Nabożeństwo do naszej patronki – św. Jadwigi Śląskiej we wtorek ofiarujemy za małżonków. 
 4. Na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę można spisywać swoje intencje do Mszy św. zbiorowej. Po Mszy św. – adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W czwartek podczas Mszy św. namaszczenie olejem św. Charbela (z modlitwą o zdrowie duszy i ciała).
 6. Kalendarz liturgiczny:
  • 10 I (poniedziałek) – św. Grzegorz z Nyssy, biskup; sł. Boża Leonia Nastał, zakonnica
  • 13 I (czwartek) – św. Hilary, biskup i doktor Kościoła
  • 14 I (piątek) – prorok Malachiasz
  • 15 I (sobota) – św. Paweł, pustelnik; św. Arnold Janssen, założyciel werbistów
 7. W tym roku wizyty duszpasterskie złożę w rodzinach, które zaproszą indywidualnie – przy wyjściu z kościoła można wziąć druk zaproszenia lub od razu umówić się na odpowiadający termin (zapraszam do kancelarii). Uroczysta modlitwa za rodziny będzie się odbywać według porządku podanego na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej. Zapraszam: dziś mieszkańców ul. Jaworzyńskiej (numery parzyste), Inwalidów, Mostowej i Stromej, w poniedziałek – ul. Jaworzyńskiej (numery nieparzyste), Żółkiewskiego i Wilczej, we wtorek – ul. Złotoryjskiej i Myśliwskiej, środę – ul. Jasińskiego, w czwartek – ul. Wybickiego, w piątek – ul. Żeromskiego, w sobotę i w przyszłą niedzielę – wszystkich, którzy nie mogli uczestniczyć w wyznaczonym terminie.
 8. Kancelaria parafialna i Poradnia Rodzinna są nieczynne. Sprawy kancelaryjne proszę zgłaszać telefonicznie (nr: 502 337 658).
 9. Przypominam o Pogotowiu Modlitewnym (jeśli ktoś potrzebuje wsparcia duchowego może zadzwonić pod nr: 882 139 631), a także o trwającej peregrynacji figurki naszej patronki – św. Jadwigi oraz Parafialnego Różańca (zapisy w zakrystii).  
 10. Rodziny, które chciałyby otrzymywać pomoc żywnościową, proszone są o zgłoszenie się w MOPS-ie (ul. Chojnowska, p. 303).
 11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej! Propozycje: „Gość Niedzielny” „Niedziela” „Dobre Nowiny” „Miłujcie się” „Mały Gość Niedzielny”. W księgarence (w zakrystii) można obejrzeć ciekawe książki, filmy,  albumy i modlitewniki.
 12. W poniedziałek i w piątek sprzątamy naszą świątynię – zapraszam do pomocy. Kto nie może przyjść z pomocą – może złożyć „wdowi grosz” na dekoracje, kwiaty czy środki czystości.
 13. Na naszej stronie internetowej (www.jadwigalegnica.pl) znaleźć można:
  • relacje z wydarzeń w parafii, diecezji i kościele powszechnym
  • kalendarium duszpasterskie parafii
  • informacje dla Rodziców kandydatów do bierzmowania i I Komunii św.
  • rozważania ks. Jana Lombarskiego