OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  – 25  II  2024 r.

 1. Dziś Niedziela Wielkiego Postu.  Zapraszam: g. 7.40 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu  NMP, g. 11.30 – wypominki roczne za zmarłych, po sumie – spotkanie formacyjne Żywego Różańca, g. 17.00 – Gorzkie Żale.
 2. Dziś dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami pod hasłem „W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną”- po Mszy św. zbiórka ofiar „Ad gentes”. Można też wspierać misje wysyłając sms pod numer 72032.
 3. Jak przeżywasz ten Wielki Post– czas pokuty i nawrócenia? Czy pamiętasz o swoim mądrym i trudnym postanowieniu? Szczególnym czasem łaski będą nasze wielkopostne rekolekcje, które poprowadzi ks. Ryszard Pita w dniach 2-6 III (program leży na stoliku).
 4. Wciąż można się wpisywać do Parafialnej Księgi Trzeźwości z podjętą abstynencją lub duchowymi ofiarami w intencji uzależnionych.
 5. Od Wspólnoty Żywego Kościoła przyjmijcie Słowo Boże na ten tydzień.
 6. Nabożeństwo do naszej patronki – św. Jadwigi Śląskiej we wtorek ofiarujemy za rodziców i dzieci. Po Mszy św. spotkanie Rad Parafialnych. Tego dnia przypada 37 r. śmierci Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie.
 7. Siostry Służebnice Przenajświętszej Krwi zapraszają do klasztoru przy ul. Grunwaldzkiej we wtorki o g. 19.00 na spotkanie biblijne, a w czwartki – spotkanie modlitewne.
 8. W środę na nowennę do MB Nieustającej Pomocy można spisywać swoje intencje do Mszy św. zbiorowej. Po Mszy św. – spotkanie modlitewne.
 9. W czwartek od g. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Po Mszy św. – Godzina Święta.
 10. Okazja do spowiedzi również w I w piątek podczas Dróg Krzyżowych: g. 16.30 (dla dzieci), g. 17.30 (połączona ze Mszą św.),  g. 19.00 (dla młodzieży). Uczestnictwo w Drodze Krzyżowej czy Gorzkich Żalach pozwala zdobyć odpust zupełny. W piątki zbierana jest jałmużna postna, którą przeznaczymy na rachunki za ogrzewanie kościoła (na stoliku również znajduje się puszka na ten cel).
 11. W I piątek miesiąca– przed południem odwiedziny chorych. Tego dnia przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
 12. W I sobotę miesiąca o g. 8.00 – nabożeństwo do Niepokalanej Królowej Pokoju (z racji 2. dnia miesiąca), a o g. 9.00 Msza św. jako wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu NMP. O g. 11.00 w parafii św. Tadeusza Apostoła – Szkoła Liderów Parafialnych. Od wieczornej Mszy św. do g. 23.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, która będzie kontynuowana w przyszłą niedzielę od sumy do Gorzkich Żali. O g. 19.30 katecheza dla kandydatów do bierzmowania.
 13. W przyszłą niedzielę o g. 16.30 – katecheza dla rodziców dzieci I-komunijnych.
 14. Kalendarz liturgiczny:
  • 27 II (wtorek) – św. Grzegorz z Nareku, doktor Kościoła; św. Gabriel od MB Bolesnej, zakonnik
  • 1 III (piątek) – św. Eudokia, męczennica
  • 2 III (sobota) – św. Agnieszka z Pragi, ksieni
 15. Zgłoszenia na kolędę uzupełniającą – w zakrystii.
 16. Kancelaria parafialna czynna jest po Mszach św. Warto sprawy kancelaryjne zgłaszać telefonicznie (nr: 502 337 658) – można się umówić na dogodny termin. Również z Poradni Rodzinnej można skorzystać po umówieniu się na konkretny termin.
 17. Przypominam o Pogotowiu Modlitewnym(jeśli ktoś potrzebuje wsparcia duchowego może zadzwonić pod nr: 722 106 135), a także o trwającej peregrynacji figurki naszej patronki – św. Jadwigi Śląskiej oraz Parafialnego Różańca (zapisy w zakrystii).
 18. Zakończyliśmy prace przy utwardzeniu terenu wokół kościoła i plebanii. Teraz postaramy się „zazielenić” otoczenie. Ofiary imienne złożyć można po  Mszy św. u kwestora lub wpłacić na konto parafialne.
 19. Caritas rozprowadza w parafiach paschaliki (cena 8 i 16 zł). Gorąco zachęcam do przekazywania 1,5 % swoich podatków na Caritas (wskazując na naszą parafię). Jeśli ktoś potrzebuje pomocy – zapraszam do zakrystii. Można też zapisać się do pomocy w akcji „Tak pomagam” (odbędzie się w dniach 8-9 III).
 20. Zachęcam do czytania prasy katolickiej! Propozycje: „Gość Niedzielny” „Niedziela” „Dobre Nowiny” „Trwajcie w miłości” „Mały Gość Niedzielny” ”Misyjne Drogi”. W księgarence można obejrzeć ciekawe książki, filmy, albumy i modlitewniki (do nabycia w zakrystii). Są również kartki świąteczne.
 21. W poniedziałek i sobotę sprzątamy naszą świątynię – zapraszam do pomocy. Kto nie może przyjść z pomocą – może złożyć „wdowi grosz” na dekoracje, kwiaty czy środki czystości (wypada, aby każda rodzina choć raz w roku zadbała o to…).
 22. Rodziny, które chciałyby przekazać stroje I-komunijne są proszone o zgłaszanie w zakrystii

lub na stronę internetową.

 1. Na naszej stronie internetowej (jadwigalegnica.pl) znaleźć można:
  • relacje z wydarzeń w parafii, diecezji i kościele powszechnym
  • kalendarium duszpasterskie parafii
  • tekst nowenny za wstawiennictwem św. Dominika Savio
  • informacje o wielkopostnej inicjatywie KSM-u „Wielki Post dla Życia”, Kursie Jakub dla mężczyzn (8-10 III w parafii św. Tadeusza Apostoła), propozycjach kursów przedmałżeńskich oraz innych wydarzeniach
  • informacje dla Rodziców kandydatów do bierzmowania i I Komunii św.