OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  –  29  I  2023 r.

 1. Dziś 4. Niedziela w ciągu roku i 70. Światowy Dzień Trędowatych. Zapraszam: g. 7.40 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu  NMP, po Mszy św. dla dzieci (g. 10.00) – wspólne kolędowanie, g. 11.30 – wypominki roczne za zmarłych, po sumie – spotkanie formacyjne Żywego Różańca, g. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 2. Po Mszy św. zbiórka do puszek na prowadzenie naszej strony internetowej.
 3. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. sprzątniemy świąteczne dekoracje. Kto nie może przyjść z pomocą – może złożyć „wdowi grosz” na dekoracje, kwiaty czy środki czystości.
 4. Nabożeństwo do naszej patronki – św. Jadwigi Śląskiej we wtorek ofiarujemy za bliskich zmarłych. O g. 19.00 w klasztorze sióstr Służebnic Krwi Przenajświętszej spotkanie biblijne (w czwartki – spotkanie modlitewne).
 5. Na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę można spisywać swoje intencje do Mszy św. zbiorowej. Po Mszy św. – spotkanie modlitewne.
 6. W czwartek święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. o g. 9.00, 16.30 i 18.00. Modlitwę rozpocznie poświęcenie świec w „Barce” (świece można nabyć w zakrystii) i procesja do kaplicy. Z racji 2-go dnia miesiąca o g. 17.00 w Barce – nabożeństwo do Niepokalanej Królowej Pokoju. Tego dnia obchodzimy też 27. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – modlimy się  za osoby poświęcone Bogu (po Mszach – zbiórka do puszek na zakony kontemplacyjne). Po wieczornej Mszy św. – Godzina święta, a w Barce – spotkanie ministrantów i lektorów (zapraszam też rodziców).
 7. W piątek uczcimy św. Błażeja – za jego wstawiennictwem będzie udzielone błogosławieństwo od chorób gardła. Po Mszy św. spotkanie Rad Parafialnych.
 8. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi w czwartek i piątek od g. 17.00. Odwiedziny chorych w ich święto – 11 II (NMP z Lourdes).
 9. W I sobotę miesiąca o g. 8.30 różaniec, a o g. 9.00 Msza św. jako wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu NMP. Od wieczornej Mszy św. do północy adoracja Najśw. Sakramentu, która będzie kontynuowana w przyszłą niedzielę od sumy do wieczornej Mszy św. O g. 19.30 katecheza dla kandydatów do bierzmowania.
 10. W przyszłą niedzielę o g. 16.00 – spotkanie rodziców dzieci rocznicowych, a o g. 16.30 – katecheza dla rodziców dzieci I-komunijnych. Tego dnia wspominamy św. Agatę – podczas Mszy św. poświęcenie chleba i wody.
 11. Kalendarz liturgiczny:
  • 29 I (niedziela) – św. Aniela Merici, dziewica; bł. Bolesława Lament, dziewica
  • 30 I (poniedziałek) – bł. Bronisław Markiewicz, prezbiter
  • 31 I (wtorek) – św. Jan Bosko, prezbiter i opiekun młodzieży
  • 2 II (czwartek) – Ofiarowanie Pańskie; św. Korneliusz
  • 3 II (piątek) – św. Błażej, biskup i męczennik; św. Oskar, biskup
  • 4 II (sobota) – św. Maria de Mattias, dziewica; św. Weronika; św. Katarzyna Ricci, dziewica
  • 5 II (niedziela) – św. Agata, dziewica i męczennica
 12. Zakończyłem kolędę. Dziękuję za życzliwe przyjęcie. Złożone ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby diecezji oraz nasze inwestycje parafialne. Zgłoszenia na kolędę uzupełniającą – w zakrystii.
 13. Kancelaria parafialna czynna jest po Mszach św. Warto sprawy kancelaryjne zgłaszać telefonicznie (nr: 502 337 658) – można się umówić na dogodny termin. Również z Poradni Rodzinnej można skorzystać po umówieniu się na konkretny termin.
 14. Przypominam o Pogotowiu Modlitewnym (jeśli ktoś potrzebuje wsparcia duchowego może zadzwonić pod nr: 722 106 135), a także o trwającej peregrynacji figurki naszej patronki – św. Jadwigi Śląskiej oraz Parafialnego Różańca (zapisy w zakrystii).
 15. Zachęcam do czytania prasy katolickiej! Propozycje: świąteczne numery „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz „Dobre Nowiny” „Miłujcie się” „Mały Gość Niedzielny”. W zakrystii można obejrzeć ciekawe książki, filmy, albumy i modlitewniki (są też kalendarze parafialne i albumy jubileuszowe oraz kropielnice).
 16. Ofiary imienne na inwestycje parafialne złożyć można po Mszy św. u kwestora lub wpłacić na konto parafialne. Gorąco zachęcam do przekazywania 1,5 % swoich podatków na Caritas (wskazując na naszą parafię). Jeśli ktoś potrzebuje pomocy – zapraszam do zakrystii.
 17. Rodziny, które chciałyby przekazać stroje I-komunijne są proszone o zgłaszanie w zakrystii lub na stronę internetową.
 18. Na naszej stronie internetowej (www.jadwigalegnica.pl) znaleźć można:
  • relacje z wydarzeń w parafii, diecezji i kościele powszechnym (np. konferencje misyjne wygłoszone przez ks. Krzysztofa Herbuta)
  • kalendarium duszpasterskie parafii
  • tekst nowenny za wstawiennictwem św. Jana Bosko oraz NMP z Lourdes
  • informacje o wielkopostnej inicjatywie KSM-u „40 Dni dla Życia”
  • zaproszenie na pielgrzymkę do Ziemi świętej (19-26 II)
  • informacje dla Rodziców kandydatów do bierzmowania i I Komunii św.
  • rozważania ks. Jana Lombarskiego