OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  – 21  VII  2024 r.

 1. Dziś 16 Niedziela w ciągu roku. Zapraszam: g. 7.40 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, g. 11.30 – wypominki roczne za zmarłych, g. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Litania do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana.
 2. Dziś rozpoczynamy 25. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. W czwartek oraz w niedzielę po każdej Mszy św. – poświęcenie pojazdów. Zbierane będą ofiary na środki transportu dla misjonarzy.
 3. Wychodząc z kościoła – przyjmijcie Słowo Boże na ten tydzień.
 4. Przez miesiąc lipiec czcimy Najdroższą Krew Chrystusa Pana.
 5. Nabożeństwo do naszej patronki – św. Jadwigi Śląskiej we wtorek ofiarujemy za babcie, dziadków oraz wnuki.
 6. Na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę można spisywać swoje intencje do Mszy św. zbiorowej.
 7. W czwartek od g. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.
 8. Siostry Służebnice Przenajświętszej Krwi zapraszają do klasztoru przy ul. Grunwaldzkiej w czwartki o g. 19.00 na spotkanie modlitewne.
 9. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych oraz wspomnienie św. Charbela – podczas Mszy św. namaszczenie olejem św. Charbela (z modlitwą o zdrowie duszy i ciała). Po sumie – spotkanie formacyjne Żywego Różańca.
 10. Zachęcam do uczestnictwa w okresie wakacyjnym w różnego rodzaju rekolekcjach czy pielgrzymkach – pamiętajmy, że nie tylko ciało potrzebuje mądrej troski, ale także nasza dusza! Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 27 VII (sobota). Dziś o g. 19.30 w katedrze spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów. W zakrystii można się zapisywać do grupy duchowego uczestnictwa. Zakończenie pielgrzymki 5 VIII (będzie można pojechać autokarem).
 11. W okresie wakacyjnym pamiętajmy o odpowiednim stroju w Domu Bożym oraz o wyłączeniu telefonów.
 12. Kancelaria parafialna czynna jest po Mszach św. Warto sprawy kancelaryjne zgłaszać telefonicznie (nr: 502 337 658) – można się umówić na dogodny termin. Również z Poradni Rodzinnej można skorzystać po umówieniu się na konkretny termin.
 13. Przypominam o Pogotowiu Modlitewnym (jeśli ktoś potrzebuje wsparcia duchowego może zadzwonić pod nr: 722 106 135), a także o trwającej peregrynacji figurki naszej patronki św. Jadwigi Śląskiej oraz Parafialnego Różańca (zapisy w zakrystii).
 14. W zakrystii można umówić się na wizytę duszpasterską.
 15. Trwają prace przy zazielenieniu terenu wokół kościoła i plebanii. Ofiary imienne na inwestycje złożyć można po Mszy u kwestora lub wpłacić na konto parafialne.
 16. Zachęcam do czytania prasy katolickiej! Propozycje: „Gość Niedzielny” „Niedziela” „Dobre Nowiny” „Trwajcie w miłości” „Mały Gość Niedzielny” „Misyjne Drogi”. W księgarence można obejrzeć ciekawe książki, filmy, albumy i modlitewniki (do nabycia w zakrystii).
 17. W poniedziałek i sobotę sprzątamy naszą świątynię – zapraszam do pomocy. Kto nie może przyjść z pomocą – może złożyć „wdowi grosz” na dekoracje, kwiaty czy środki czystości.
 18. Kalendarz liturgiczny:
  • 21 VII (niedziela) – Najświętszy Odkupiciel; św. Wawrzyniec z Brindisi, prezbiter i doktor Kościoła; św. Daniel, prorok
  • 22 VII (poniedziałek) – św. Maria Magdalena
  • 23 VII (wtorek) – św. Brygida, zakonnica, patronka Europy
  • 24 VII (środa) – św. Kinga, dziewica
  • 25 VII (czwartek) – św. Jakub Starszy, Apostoł, św. Krzysztof, męczennik
  • 26 VII (piątek) – św. Joachim i Anna, rodzice NMP
  • 27 VII (sobota) – św. Pantaleon z Nikomedii, męczennik
  • 28 VII (niedziela) – św. Sarbeliusz (Charbel) Makhluf, prezbiter; św. Prochor, Nikanor, Tymon, Parmenas i Mikołaj