OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  –  25  IX  2022 r.

 1. Serdecznie dziękuję za udział w Parafialnym Dniu Wspólnoty.
 2. Dziś 26. Niedziela w ciągu roku.
 3. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
 4. Dziś na Jasnej Górze – Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin.
 5. Zapraszam: g. 7.40 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu  NMP, g. 9.00 – spotkanie scholki, podczas Mszy św. dla dzieci (g. 10.00) – poświęcenie różańców, g. 11.30 – wypominki roczne za zmarłych, po sumie – spotkanie formacyjne Żywego Różańca, g. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 6. Nabożeństwo do naszej patronki – św. Jadwigi Śląskiej we wtorek ofiarujemy za babcie, dziadków oraz wnuki.
 7. W środę o g. 15.00 na ulicach wielu miast będzie akcja Iskry Miłosierdzia – wspólna modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego (zapraszam na skrzyżowanie ulic Złotoryjskiej i Grunwaldzkiej). Na wieczorną nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy można spisywać swoje intencje do  Mszy św. zbiorowej. O g. 19.00 – Dzień Skupienia dla mężczyzn.
 8. W czwartek przypada święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. 
 9. Od soboty rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Nabożeństwa będą odprawiane: dla dzieci – g. 16.30 i połączone z Eucharystią – g. 17.30 (w niedziele – g. 17.00).
 10. W I sobotę miesiąca o g. 8.30 różaniec, a o g. 9.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu   Sercu NMP. Tego dnia Żywy Różaniec pielgrzymuje do Krzeszowa. Po wieczornej Mszy św. – nocna adoracja Najświętszego Sakramentu, która będzie kontynuowana w niedzielę od sumy do nabożeństwa różańcowego. O g. 19.30 katecheza dla kandydatów do bierzmowania. Mszą św. o g. 21.00 u oo. Franciszkanów rozpocznie się nocna pielgrzymka do sanktuarium św. Jadwigi w Legnickim Polu.
 11. W przyszłą niedzielę uczcimy naszych Aniołów Stróżów. Z racji 2. dnia miesiąca o g. 17.00 – nabożeństwo do Niepokalanej Królowej Pokoju.
 12. Kalendarz liturgiczny:
  • 25 IX (niedziela) – św. Kleofas; bł. Władysław z Gielniowa, patron Warszawy
  • 26 IX (poniedziałek) – św. Kosma i Damian, męczennicy; św. Wawrzyniec Ruiz i Towarzysze, męczennicy
  • 27 IX (wtorek) – św. Wincenty a Paulo, prezbiter (patron dzieł miłosierdzia)
  • 28 IX (środa) – św. Wacław, patron Czech
  • 29 IX (czwartek) – św. Archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał; św. Rypsyma, męczennica
  • 30 IX (piątek) – św. Hieronim, doktor Kościoła
  • 1 X (sobota) – św. Teresa od Dzieciątka Jezus, doktor Kościoła; św. Roman Hymnograf, diakon; sł. Boży Luis Amigo
  • 2 X (niedziela) – Aniołowie Stróżowie
 13. Kancelaria parafialna czynna jest po Mszach św. Warto sprawy kancelaryjne zgłaszać telefonicznie (nr: 502 337 658) – można się umówić na dogodny termin.
 14. W zakrystii można umówić się na wizytę duszpasterską.
 15. Przypominam o Pogotowiu Modlitewnym (jeśli ktoś potrzebuje wsparcia duchowego może zadzwonić pod nr: 882 139 631), a także o trwającej peregrynacji figurki naszej patronki – św. Jadwigi Śląskiej oraz Parafialnego Różańca (zapisy w zakrystii).
 16. Zachęcam do czytania prasy katolickiej! Propozycje: „Gość Niedzielny” „Niedziela” „Dobre Nowiny” „Miłujcie się” „Mały Gość Niedzielny”. W księgarence można obejrzeć ciekawe książki, filmy, albumy i modlitewniki – do nabycia w zakrystii.
 17. Ofiary imienne na inwestycje parafialne można złożyć po Mszy św. u kwestora lub wpłacić na konto parafialne.  
 18. W poniedziałek i w sobotę sprzątamy naszą świątynię – zapraszam do pomocy. Kto nie może przyjść z pomocą – może złożyć „wdowi grosz” na dekoracje, kwiaty czy środki czystości.
 19. Na naszej stronie internetowej (www.jadwigalegnica.pl) znaleźć można:
  • relacje z wydarzeń w parafii, diecezji i kościele powszechnym
  • tekst nowenny za wstawiennictwem św. Michała Archanioła, św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Anioła Stróża, św. Franciszka z Asyżu, św. s. Faustyny Kowalskiej oraz MB Różańcowej
  • zaproszenie na różne wydarzenia diecezjalne
  • kalendarium duszpasterskie parafii
  • informacje dla Rodziców kandydatów do bierzmowania i I Komunii św. (m. in. wzór podania na rozpoczęcie przygotowania do bierzmowania)
  • rozważania ks. Jana Lombarskiego