OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  – 17  IX  2023 r.

 1. Dziś Niedziela w ciągu roku. Zapraszam: g. 7.40 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, g. 11.30 – wypominki roczne za zmarłych, g. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego. Podczas Mszy św. dla młodzieży uroczyste błogosławieństwo od Rodziców i chrzestnych dla nowych kandydatów do bierzmowania (mają złożyć podanie na rozpoczęcie przygotowania według wzoru ze strony internetowej).
 2. Dziś Dzień Modlitw w intencji Środków Społecznego Przekazu oraz Dzień Sybiraka.
 3. Od Wspólnoty Żywego Kościoła przyjmijcie Słowo Boże na ten tydzień.
 4. W poniedziałek przypada święto patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki.
 5. We wtorek nabożeństwo do naszej patronki – św. Jadwigi Śląskiej ofiarujemy za rodziców i dzieci. O g. 19.00 – Dzień Skupienia dla mężczyzn.
 6. Siostry Służebnice Przenajświętszej Krwi zapraszają do klasztoru przy ul. Grunwaldzkiej we wtorki o g. 19.00 na spotkanie biblijne, a w czwartki – spotkanie modlitewne.
 7. W środę przypada święto rocznicy poświęcenia Katedry Legnickiej(uroczysta Msza św. o g. 12.00). Na wieczorną nowennę do MB Nieustającej Pomocy można spisywać swoje intencje do Mszy św. zbiorowej. Po Mszy św. spotkanie modlitewne.
 8. W czwartek od g. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Duszpasterstwo Ludzi Pracy`90 zaprasza na wykład s. dr Beaty Raszczyk „Wpływ temperamentu na zachowanie człowieka”.
 9. W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Po sumie – spotkanie formacyjne Żywego Różańca.
 10. Kalendarz liturgiczny:
  • 17 IX (niedziela) – św. Hildegarda, zakonnica i doktor Kościoła; Stygmaty św. Franciszka z Asyżu; św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła; św. Zygmunt Szczęsny Feliński, biskup
  • 18 IX (poniedziałek) – św. Stanisław Kostka, zakonnik – patron Polski, dzieci i młodzieży
  • 19 IX (wtorek) – św. Andrzej Kim Taegon, Paweł Chong Hasang i Towarzysze, męczennicy koreańscy; MB z La Salette; św. January, biskup i męczennik; św. Józef z Kupertynu, prezbiter; bł. Gerhard Hirschfelder
  • 20 IX (środa) – rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Legnicy
  • 21 IX (czwartek) – św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista; prorok Jonasz
  • 22 IX (piątek) – św. Maurycy, męczennik; bł. Bernardyna Maria Jabłońska, założycielka albertynek
  • 23 IX (sobota) – św. o. Pio, zakonnik; św. Linus, papież
  • 24 IX (niedziela) – bł. Tekla, dziewica i męczennica; bł. Herman Kaleka
 11. Kancelaria parafialna czynna jest po Mszach św. Warto sprawy kancelaryjne zgłaszać telefonicznie (nr: 502 337 658) – można się umówić na dogodny termin. Również z Poradni Rodzinnej można skorzystać po umówieniu się na konkretny termin.
 12. Przypominam o Pogotowiu Modlitewnym(jeśli ktoś potrzebuje wsparcia duchowego może zadzwonić pod nr: 722 106 135), a także o trwającej peregrynacji figurki naszej patronki – św. Jadwigi Śląskiej oraz Parafialnego Różańca (zapisy w zakrystii).
 13. W zakrystii można umówić się na wizytę duszpasterską.
 14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej! Propozycje: „Gość Niedzielny” „Niedziela” „Dobre Nowiny” „Trwajcie w miłości” „Mały Gość Niedzielny”. W księgarence można obejrzeć ciekawe książki, filmy, albumy i modlitewniki – do nabycia w zakrystii.
 15. W poniedziałek i sobotę sprzątamy naszą świątynię – zapraszam do pomocy. Kto nie może przyjść z pomocą – może złożyć „wdowi grosz” na dekoracje, kwiaty czy środki czystości.
 16. Na naszej stronie internetowej (jadwigalegnica.pl) znaleźć można:
  • relacje z wydarzeń w parafii, diecezji i kościele powszechnym
  • informacje o Szkole Liderów oraz rekolekcjach dla rodziców po stracie dziecka
  • tekst nowenny za wstawiennictwem św. Stanisława Kostki, św. o. Pio, św. Michała Archanioła oraz św. Teresy od Dzieciątka Jezus
  • kalendarium duszpasterskie parafii
  • informacje dla Rodziców kandydatów do bierzmowania i I Komunii św.
  • rozważania ks. Jana Lombarskiego