Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  –  24  X  2021 r.

 1. Dziś 30. Niedziela w ciągu roku i Niedziela Misyjna. Przez cały tydzień wspieramy misjonarzy modlitwą i ofiarami. Można przekazać dla misjonarzy zużyte znaczki pocztowe.
 2. Zapraszam: g. 7.40 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu  NMP, g. 11.30 – wypominki roczne za zmarłych, g. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, g. 17.00 – nabożeństwo różańcowe (w dni powszednie: dla dzieci – g. 16.30 i połączone z Eucharystią – g. 17.30). Podczas wieczornej Mszy św. dla młodzieży (g. 18.00) kandydaci dokonają wyrzeczenia się kultów pogańskich i rozpoczną formację w małych grupach.
 3. Msze św. w niedziele są odprawiane o g. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00, a w dni powszednie o g. 18.00.
 4. Nabożeństwo do naszej patronki – św. Jadwigi Śl. we wtorek ofiarujemy za babcie, dziadków oraz wnuki.
 5. Na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę można spisywać swoje intencje do Mszy św. zbiorowej. O g. 19.00 – Dzień Skupienia dla mężczyzn.
 6. W czwartek czcimy św. Tadeusza Apostoła – to patron pierwszego Biskupa Legnickiego Tadeusza Rybaka oraz parafii dziekańskiej.
 7. W sobotę rozpocznie się peregrynacja obrazu św. Józefa w naszym dekanacie. Przez cały tydzień obraz będzie w parafii św. Tadeusza Apostoła.
 8. W przyszłą niedzielę kończy się miesiąc różańcowy. Zaległe karty do kolekcji różańcowej rodzice otrzymają w zakrystii (tam można zgłosić dzieci, które zasłużyły na nagrodę za gorliwość). Tych, którzy bardziej pokochali modlitwę różańcową zapraszam do Żywego Różańca (spotkanie formacyjne za tydzień po sumie). Przypominam też o trwającej peregrynacji Parafialnego Różańca (zapisy w zakrystii).
 9. Kalendarz liturgiczny:
  • 24 X (niedziela) – św. Antoni Maria Claret, biskup; bł. Jan Wojciech Balicki, prezbiter
  • 26 X (wtorek) – bł. Celina Borzęcka, zakonnica
  • 27 X (środa) – św. Sabina, męczennica
  • 28 X (czwartek) – św. Szymon i Juda Tadeusz, Apostołowie
 10. Kancelaria parafialna i Poradnia Rodzinna są nieczynne. Sprawy kancelaryjne proszę zgłaszać telefonicznie (nr: 502 337 658).
 11. W zakrystii można umówić się na wizytę duszpasterską.
 12. Przypominam o Pogotowiu Modlitewnym (jeśli ktoś potrzebuje wsparcia duchowego może za- dzwonić pod nr: 882 139 631), a także o trwającej peregrynacji figurki naszej patronki – św. Jadwigi Śląskiej (zapisy w zakrystii).
 13. W zakrystii i przy wyjściu z kościoła można otrzymać kartki wypominkowe. Proszę pisać wyraźnie,    a na odwrocie podać adres i daty, kiedy kartka ma zostać odczytana (wypominki będą odprawiane  od 2 listopada).
 14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej! Propozycje: „Gość Niedzielny” „Niedziela” „Mały Gość Niedzielny” „Dobre Nowiny” i „Miłujcie się”. W księgarence można obejrzeć ciekawe książki, filmy,   albumy i modlitewniki – do nabycia w zakrystii (są też książki ks. Tomasza Pązika).
 15. Ofiary imienne na spłatę kosztów elewacji kościoła można złożyć po Mszy św. u kwestora lub  wpłacić na konto parafialne.  
 16. W poniedziałek i w sobotę sprzątamy naszą świątynię – zapraszam do pomocy. Kto nie może   przyjść z pomocą – może złożyć „wdowi grosz” na dekoracje, kwiaty czy środki czystości.
 17. Na naszej stronie internetowej (www.jadwigalegnica.pl) znaleźć można:
  • relacje z wydarzeń w parafii, diecezji i kościele powszechnym
  • tekst nowenny za wstawiennictwem św. Judy Tadeusza oraz za zmarłych cierpiących w czyśćcu
  • kalendarium duszpasterskie parafii
  • informacje o Akademii Myśli Chrześcijańskiej, Diecezjalnej Szkole Liturgicznej oraz szkole-niach w Legnickim Centrum Rodziny
  • informacje dla Rodziców kandydatów do bierzmowania i I Komunii św.
  • rozważania ks. Jana Lombarskiego