Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  –  19  VI  2022 r.

 1. Dziś 12. Niedziela w ciągu roku. Zapraszam: g. 7.40 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu  NMP, g. 11.30 – wypominki roczne za zmarłych, g. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 2. Przez cały czerwiec odprawiane są nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa – w niedziele o g. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. W oktawie Bożego Ciała łączymy je z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Zapraszamy szczególnie dzieci I-komunijne i rocznicowe w strojach galowych (dziewczynki mogą sypać kwiatki Panu Jezusowi).
 3. Nabożeństwo do naszej patronki – św. Jadwigi Śląskiej we wtorek ofiarujemy za rodziców i dzieci.
 4. Na nowennę do MB Nieustającej Pomocy w środę można spisywać swoje intencje do Mszy św. zbiorowej.
 5. W czwartek – Wieczór chwały. Na zakończenie oktawy zatrzymamy się przy 4 ołtarzach oraz poświęcimy wianki. Tego dnia przypada uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela. Również tego dnia Biskup senior Stefan Cichy obchodzi dziś 59. rocznicę święceń kapłańskich – pamiętajmy o nim w modlitwie. Wszystkim ojcom z okazji ich święta – WSZYSTKIEGO BOŻEGO!
 6. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i Dzień Modlitwy o Świętość Kapłanów. Tego dnia kończy się rok szkolny. Dzieci i młodzież zapraszam najpierw do spowiedzi w środę, czwartek i piątek od g. 17.00. Msze św. na zakończenie roku o g. 8.00 i 18.00. Również tego dnia ks. Jan Lombarski obchodzi imieniny i 56. rocznicę święceń kapłańskich – zapraszam na Mszę św. w jego intencji o g. 18.00.
 7. W piątek i sobotę odbędzie się w Lubinie 28. Spotkanie Młodych Diecezji Legnickiej.
 8. W sobotę odbędzie się w Krzeszowie VI Kongres Rodzin Diecezji Legnickiej.
 9. Chrześcijański Klub Filmowy ICHTHYS zaprasza w sobotę o g. 14.00 do kina „Piast” na film „Objawienia”.
 10. Można zapisywać dzieci do I Spowiedzi i Komunii św. Dzieci muszą mieć ukończone 5 lat, być posłuszne rodzicom, chętnie się uczyć i modlić. Zapisy zakończy udzielenie uroczystego błogosławieństwa w przyszłą niedzielę (26 VI) o g. 10.00.
 11. Kalendarz liturgiczny:
  • 19 VI (niedziela) – św. Romuald, opat
  • 20 VI (poniedziałek) – bł. Benigna, dziewica i męczennica; bł. Władysław Bukowiński, prezbiter
  • 21 VI (wtorek) – św. Alojzy Gonzaga, zakonnik, patron studiującej młodzieży; NMP Przyczyna Naszej Radości (Góra Igliczna)
  • 22 VI (środa) – św. Jan Fisher, Tomasz More, męczennicy; św. Paulin z Noli, biskup
  • 23 VI (czwartek) – narodzenie św. Jana Chrzciciela
  • 24 VI (piątek) – Najświętsze Serce Pana Jezusa
  • 25 VI sobota) – Niepokalane Serce NMP; NMP Świętogórska z Gostynia; bł. Dorota z Mątowów, wdowa
  • 26 VI (niedziela) – św. Zygmunt Gorazdowski, prezbiter; św. Jan i Paweł, męczennicy; św. Josemaria Escriva de Balaguer, prezbiter
 12. Kancelaria parafialna i Poradnia Rodzinna są nieczynne. Sprawy kancelaryjne proszę zgłaszać telefonicznie (nr: 502 337 658).
 13. W zakrystii można umówić się na wizytę duszpasterską.
 14. Przypominam o Pogotowiu Modlitewnym (jeśli ktoś potrzebuje wsparcia duchowego może zadzwonić pod nr: 882 139 631), a także o trwającej peregrynacji figurki naszej patronki – św. Jadwigi Śląskiej oraz Parafialnego Różańca (zapisy w zakrystii).
 15. Ofiary imienne na inwestycje parafialne złożyć można po Mszy św. u kwestora lub wpłacić na konto parafialne.
 16. Zachęcam do czytania prasy katolickiej! Propozycje: „Gość Niedzielny” „Niedziela” „Dobre Nowiny” „Miłujcie się” „Mały Gość Niedzielny”. W księgarence można obejrzeć ciekawe książki, filmy, albumy i modlitewniki – do nabycia w zakrystii.
 17. W poniedziałek i w sobotę sprzątamy naszą świątynię – zapraszam do pomocy. Kto nie może przyjść z pomocą – może złożyć „wdowi grosz” na dekoracje, kwiaty czy środki czystości.
 18. Na naszej stronie internetowej (www.jadwigalegnica.pl) znaleźć można:
  • relacje z wydarzeń w parafii, diecezji i kościele powszechnym
  • tekst nowenny za wstawiennictwem MB Nieustającej Pomocy, MB Licheńskiej, MB Anielskiej, bł. Piotra Jerzego Frassatiego, przed uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz św. Piotra i Pawła, a także do Krwi Chrystusa
  • zaproszenie na pielgrzymkę śladami św. o. Pio i ks. Dolindo oraz rekolekcje wakacyjne
  • kalendarium duszpasterskie parafii
  • informacje dla Rodziców kandydatów do bierzmowania i I Komunii św.
  • rozważania ks. Jana Lombarskiego