Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  –  9  V  2021 r.

 1. Dziś 6. Niedziela Wielkanocna. Dziś: g. 7.40 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu  NMP, g. 11.30 – wypominki roczne za zmarłych, g. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego. Na g. 17.00 zapraszam na spotkanie rodziców dzieci rocznicowych.
 2. Dzisiejsza taca inwestycyjna – za każdy dar serca BÓG ZAPŁAĆ! Spłaciliśmy ponad połowę wyna-grodzenia za prace przy elewacji naszego kościoła. Ofiary imienne złożyć można po  Mszy św. u kwestora lub wpłacić na konto parafialne.
 3. W naszej świątyni uczestniczyć we Mszy św. może 24 osoby – rodzina, która zamówiła intencję  mszalną, ma pierwszeństwo. Dodatkowe Msze św. są w niedziele o g. 15.00 i w dni powszednie o g. 9.00.
 4. Przez cały miesiąc o g. 17.30 – nabożeństwo majowe. Zachęcam też do włączenia się w papieską inicjatywę modlitwy o ustanie pandemii na świecie.
 5. W tym tygodniu przypadają dni krzyżowe – podczas majówek modlimy się o błogosławieństwo dla pracujących na roli oraz dobre urodzaje.
 6. Nabożeństwo do naszej patronki – św. Jadwigi Śl. we wtorek ofiarujemy za małżonków.
 7. Na nowennę do MB Nieustającej Pomocy w środę można spisywać swoje intencje do Mszy św. zbiorowej, po której będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.
 8. W czwartek po Mszy św. będzie spotkanie modlitewne (z modlitwą o zdrowie duszy i ciała przez wstawiennictwo św. Charbela).
 9. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego jest przeniesiona na niedzielę. Od piątku rozpoczyna się najważniejsza Nowenna w roku – do Ducha Świętego. Na wieczorną     Mszę św. zapraszam kandydatów do bierzmowania z Rodzicami i chrzestnymi. Codzienna komunia św. pomoże najlepiej otworzyć serce na wszystkie owoce, dary i charyzmaty Ducha Św. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo wielkanocne „Droga Światła”.
 10. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Modlitw za Konających oraz uczcimy patrona Polski – św.  Andrzeja Bobolę.
 11. Kalendarz liturgiczny:
  • 9 V (niedziela) – św. Hermas; św. Jerzy Preca, prezbiter
  • 10 V (poniedziałek) – św. Jan z Avili, prezbiter i doktor Kościoła
  • 12 V (środa) – św. Leopold Mandić, patron spowiedników; św. Pankracy, męczennik; bł. Imelda Lambertini, patronka dzieci I-komunijnych
  • 13 V (czwartek) – NMP Fatimska; św. Serwacy, biskup
  • 14 V (piątek) – św. Maciej Apostoł; św. Bonifacy z Tarsu, męczennik (patron kawalerów i nawróconych)
  • 15 V (sobota) – św. Zofia, męczennica; św. Małgorzata z Kortony
  • 16 V (niedziela) – św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik; św. Szymon Stock, zakonnik
 12. Kancelaria parafialna i Poradnia Rodzinna są nieczynne. Sprawy kancelaryjne proszę zgłaszać telefonicznie (nr: 502 337 658).
 13. W zakrystii można umówić się na wizytę duszpasterską.
 14. Przypominam o Pogotowiu Modlitewnym (jeśli ktoś potrzebuje wsparcia duchowego może zadzwonić pod nr: 882 139 631), a także o trwającej peregrynacji figurki naszej patronki – św. Jadwigi Śląskiej oraz Parafialnego Różańca (zapisy w zakrystii).
 15. Zachęcam do czytania prasy katolickiej! Propozycje: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Dobre Nowiny”, „Mały Gość Niedzielny” i „Miłujcie się”. W księgarence można obejrzeć ciekawe książki, filmy, albumy i modlitewniki – do nabycia w zakrystii. Są również vouchery na wyjątkowy film „Wyrok na niewinnych”.
 16. W poniedziałek i w sobotę sprzątamy naszą świątynię – zapraszam do pomocy. Kto nie może    przyjść z pomocą – może złożyć „wdowi grosz” na dekoracje, kwiaty czy środki czystości.
 17. Na naszej stronie internetowej (www.jadwigalegnica.pl) znaleźć można:
  • relacje z wydarzeń w parafii, diecezji i kościele powszechnym
  • tekst nowenny do Ducha Świętego oraz za wstawiennictwem MB Fatimskiej, św. Andrzeja Boboli św. Stanisława Papczyńskiego, św. Rity oraz NMP Wspomożycielki Wiernych
  • kalendarium duszpasterskie parafii
  • informacje o letnich koloniach organizowanych przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
  • informacje dla Rodziców kandydatów do bierzmowania i I Komunii św.
  • rozważania ks. Jana Lombarskiego